Станислав Манолев игра цял мач за "филипсите", които дръпнаха с 3:0 и после спокойно доиграха двубоя. В следващия етап ПСВ ще се изправи срещу Валенсия, а мачовете са на 8 и 15 март, първо в Испания, а след това в Айндховен. Валенсия отстрани Стоук Сити след победа тази вечер с 1:0, с попадение на Жонас, и общ резултат от 2:0, информира Гонг.

На "Филипс стейдиъм" в Айндховен, Драйс Мертенс откри още в 15-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Анджей Челюстка срещу самия него. Още 15 минути по-късно, Мертенс асистира на Тим Матавц за втори гол в мача, а Кевин Строотман, с четвъртото си попадение в евротурнирите този сезон направи 3:0 в 38-та минута.

Бюрак Йълмаз върна едно попадение малко преди почивката, но веднага след това вратарят на Тразбон Толга Зенгин игра с ръка извън наказателното си поле, и бе изгонен. Минути след подновяването на играта – в 53-та – Тим Матавц оформи крайното 4:1.