С победа c 5:0 започна серията си от контролни срещи по време на едномесечната си подготовка в Белек, Анталия, отборът на 'Етър 1924'. В първата си проверка играчите на Сердар Даят срещнаха местния 'Муратпаша' (Анталия) и го биха с лекота с 5:0. До почивката етърци имаха два гола аванс, а през втората част прибавиха още три попадения. Едното от тях бе депо на защитника Ивайло Русев.   Атаката бе водена от норвежеца Кай Рисхолт и ново попълнение от Италия. На почивката треньорът Сердар Даят смени целия състав и пусна нови 11 играчи. От клуба обаче не оповестиха имената на останалите голмайстори с мотива, че не искат да разкриват имената им, докато не подпишат договори.   'Муратпаша’ играе в трета дивизия, по-известен е хандбалният му женски тим, който преди време гостува и за мачове с 'Етър-64’ във В. Търново.   От Етър 1924' най-после обявиха и списъка с контролните срещи за следващите две седмици. В четвъртък от 15:00 ч. отборът играе с третодивизионния 'Йени Диарбакърспор', който победи с 4:1 на турнето в Диарбекир през септември. Новият шеф в 'Етър 1924' Радин Хаджиев отрече, че в 'Интер' (Баку) не знаят за мач с българския тим в събота. В сайта на азербайджанския шампион такава контрола липсва. 'Имаме си твърда договорка с тях, мачът ни е в Бепек в събота’, потвърди Хаджиев.   Той обяви и имената на следващите съперници на 'виолетовите'.