Симпатичният отбор на Лас Палмас взе точка от лидера в Примера Реал Мадрид след 2:2 на „Естадио де Гран Канария”. Отборът на Зинедин Зидан не успя да постигне успех във втори пореден мач, след като през седмицата завърши 1:1 срещу Виляреал. Самият Зидан смени за втори път Кристиано Роналдо през този сезон в Примера. Звездата изглеждаше унил, но стисна зъби, докато излизаше.   Марко Асенсио и Карим Бензема два пъти извеждаха гостите напред. Домакините обаче показаха силна игра и се пребориха за точката след попадения на Тана Домингес и Серхио Араухо.   Реал създаваше по-добрите положения, но Лас Палмас също организира няколко опасни атаки по фланговете.   В 33-ата минута европейският шампион откри резултата. Начо Фернандес направи отличен пробив отдясно и стреля, Варас за пореден път спаси, но топката попадна право на пътя на Марко Асенсио, който с глава я изпрати в опразнената врата.   Лас Палмас обаче е отърси много бързо от попадението и само пет минути по-късно изравни. Момо центрира от левия фланг, а Рафаел Варан не успя да изчисти добре и топката попадна в Тана, който с прецизен удар по тревата я изпрати в долния десен ъгъл на Касия.   Две минути преди почивката дойде време за поредната добра намеса на Варас, който отрази силен шут на Гарет Бейл. Само две минути след началото на втората част уелсецът получи отлично подаване от Роналдо, но ново перфектно спасяване на вратаря на Лас Палмас запази равенството.   Гостите започнаха да играят все по-уверено и да задържат повече топката далеч от вратата си. След ранното положение пред Бейл опасностите пред Варас секнаха. Това принуди Зинедин Зидан да смени Асенсио с Карим Бензема в 64-ата минута.   Влизането на французина даде резултат само три минути по-късно.