Така българската звезда си осигури място на четвъртфинала, където чака победителя от двубоя Рафаел Надал - Фабио Фонини, който е по-късно днес.

В сряда Григор прати у дома друг американец - Райън Харисън, след битка, продължила над 2 часа и половина.

Срещу Куери нещата свършиха далеч по-бързо и драма нямаше, въпреки че насреща бе машина за удари и сервис, пращаща топката с огромна скорост през мрежата.

Димитров проби при 2:1 в първия сет, след което затвърди и удържа подаванията си до края на тази част за 6:3. Сетът бе взет експресно - за около 33 минути.

Втората част започна лошо, като при 0:1 за Куери, 198-сантиметровият американец проби подаването на българина. Но го застигна бърза реакция - Григор върна пробива с гейм на нула.

Заредиха се геймове - рецитали на сервирането, като рядко се стигаше дори до съмнение за пробив. И така до 6:6, тайбрек и друга игра. Срещу Куери дългите разигравания са рядкост, но стигнеше ли се до тях, ясно на чия страна бе класата.

Проблемът е, че американецът сервираше много мощно дори на второ подаване.

Точно в тайбрека обаче и Григор напипа своя сервис и направи 2 от общо десетте си аса в мача. Тъкмо навреме.

При 6:3 в тайбрека след 1 час и 20 минути игра, Димитров стигна до мачбол и го грабна с две ръце.

Това бе трета среща между двамата, като балансът е вече 3:0 в полза на Григор.