Капитанът на "Реал Мадрид", Серхио Рамос безспорно е един от най-добрите защитници в света.

Испанецът спечели Световната титла през 2010-а, и на два пъти Европейската (2008,2012). Във визитката си има и три трофея от Шампионска лига, както и четири титли на Испания.

Освен всички тези отличи, Рамос оглави и класация. Тя обаче едва ли е особен повод за гордост.

Червения картон, който бранителят получи срещу "Атлетик" (Билбао) (0:0) бе под номер 24 в кариерата му и 19-ти в Ла лига, което е рекорд.

Ето и всичките прегрешения на Рамос:

1. "Еспаньол" – "Реал Мадрид" 1:0 в Ла Лига, 18 септември 2005 г.

Два жълти картона в 61-та и 87-та минута са началото на „приключението“. Малко след това и съотборникът Жулио Баптища реши, че не иска да играе в слевдащия мач, правейки страховит шпагат.

2. "Реал Мадрид" – "Олимпиакос" 2:1 в Шампионска Лига 29 септември 2005 г.

Само 11 дни след първия червен картон дойде и вторият. Това се случи минути след като младият Роберто Солдадо вкара победния гол за Реал.

3. "Реал Сосиедад" – "Реал Мадрид" 2:2 в Ла Лига, 27 ноември 2005 г.

Мадридчани се нуждаеха от два гола в последните пет минути, за да си осигурят равенството. Рамос беше изгонен в в 73-та минута и двата отбора доиграха срещата с по 10 души.

4. 'Реал Мадрид" – "Виляреал" 3:3 в Ла Лига, 7 май 2006 г.

Последният мач на Зинедин Зидан в клуба беше изключително драматичен и белязан от първия директен червен картон на Серхио с бялата фланелка. Реал изравни за 3:3 в края с гол на Баптища.
Embed from Getty Images

5. "Реал Мадрид" – "Атлетико Мадрид" 1:1 в Ла Лига, 1 октомври 2006 г.

Нов сезон, ново изгонване. Рамос за първи път получава червен картон в дербито след две груби нарушения. Това, че играеше редом до Фабио Канаваро и Роберто Карлуш, явно не му помагаше с дисциплината.

6. "Севиля" – "Реал Мадрид" 2:0 в Ла Лига, 3 ноември 2007 г.

Два глупави шпагата означаваха, че Рамос пак отива бързо под душовете. Загубата прати Реал на трето място, а именно "Севиля" ги задмина.

7. "Рекреативо" – "Реал Мадрид" 2:3 в Ла Лига, 1 март 2008 г.

Защитникът е изгонен в 55-та минута, а това е единият от общо 3 червени картона в мача. Второто нарушение на Рамос е удар с лакът срещу бившия нападател на "Ливърпул" Флоран Синама-Понгол.

8. "Майорка" – "Реал Мадрид" 1:1 в Ла Лига, 5 април 2008 г.

Отново два жълти картона за Серхио. Игра с ръка в 46-та минута е последвана от умишлено спъване след 20 минути. Равенството все пак остави Реал Мадрид на върха в класирането.

9. "Реал Мадрид" – "Малага" 4:3 в Ла Лига, 9 ноември 2008 г.

След над две години пауза Рамос отново бе декориран с червено. Директното изгонване дойде след като стъпи на гърдите на Елисеу, който беше легнал на земята – нарушение в стил Пепе. Гонсало Игуаин вкара 4 гола в този мач, за да осигури успеха.

10. "Атлетико Мадрид" – "Реал Мадрид" 2:3 в Ла Лига, 7 ноември 2009 г.

Вторият червен картон в Мадридското дерби беше директен, защото Рамос беше последен в отбраната и събори Серхио Агуеро. Белия балет преди това водеше с 3:1 и картонът не се оказа фатален.

11. "Аякс" – "Реал Мадрид" 0:4 в Шампионска Лига, 23 ноември 2010 г.

Този картон беше търсен, за да може Рамос да изтърпи наказанието си в последния мач от групите и да е с „чисто досие“ за елиминационната фаза. Чаби Алонсо също си изкара умишлено картон в същия мач, а УЕФА наказа Реал за „тактиката“.

12. "Барселона" – "Реал Мадрид" 5:0 в Ла Лига, 29 ноември 2010 г.

Шест дни след изгонването в Холандия дойде още едно. На „Ноу Камп“ Барселона смаза кръвния враг. Първото нарушение беше срещу Давид Вия след 20 минути игра, а при второто Меси беше потърпевш в края на мача – брутален ритник през краката. Подпечатан беше първият картон на защитника в „Ел Класико“.

13. "Барселона" – "Реал Мадрид" 2:2 за Купата на Краля, 25 януари 2012 г.

Картон за протест беше последван от още един за лакът срещу Серхио Бускетс отново в края. Преди това гол на Рамос беше отменен заради фаул.

14. "Виляреал" – "Реал Мадрид" 1:1 в Ла Лига, 21 март 2012 г.

В мач номер 300 за национала в "Реал" той подобри клубния рекорд за червени картони след лакът срещу нападателя Нилмар. В същата вечер бяха изгонени и Месут Йозил плюс треньорът Жозе Моуриньо.

15. "Реал Мадрид" – "Селта" 4:0 за Купата на Краля, 9 януари 2013 г.

Рамос получи втори жълт картон за шпагат, който заслужаваше директно изгонване в 72-та минута. Въпреки че Реал игра с човек по-малко, последваха два нови гола за домакините.

16. "Реал Мадрид" – "Райо Валекано" 2:0 в Ла Лига, 17 февруари 2013 г.

Два жълти картона дошли след гол на Серхио за 2:0 в 12-та минута. Тази беше от срещите, в които Рамос игра като десен защитник.

17. "Реал Мадрид" – "Галатасарай" 4:1 в Шампионска лига, 27 ноември 2013 г.

Директен червен картон в 26-та минута означаваше, че защитникът вече е гонен средно на всеки 20 мача с бялата фланелка.

18. "Осасуна" – "Реал Мадрид" 2:2 в Ла Лига, 14 декември 2013 г.

Първият жълт картон беше спорен, но вторият отново можеше да е директен червен. Изнервеният защитник умишлено удари в лицето Роберто Торес при 2:0 за домакините.

19. "Реал Мадрид" – "Барселона" 3:4 в Ла Лига, 23 март 2014 г.

Рамос беше изгонен в 63-та минута със спорен директен червен картон за препъване на Неймар в наказателното поле. Меси реализира дузпата за 3:3 и в последствие вкара още една, за да оформи пълен обрат.

20. "Лас Палмас" – "Реал Мадрид" 1:2 в Ла Лига, 13 март 2016 г.

След като през миналия сезон Рамос оцяла без нито един червен картон, той се върна към навиците си. Изгонване за втори жълт в добавеното време развали позитивната серия и оформи юбилейния номер 20.

21. "Барселона" – "Реал Мадрид" 1:2 в Ла Лига, 2 април 2016 г.

Първият мач след наказанието, породено от срещата с Лас Палмас, беше ново Ел Класико. След като рано в срещата беше декориран в жълто, Рамос през целия мач „си плачеше“ за още един картон. Въпреки че последва изгонване в 83-та минута за нарушение срещу Суарес, Кристиано Роналдо донесе победата две минути по-късно.

22. "Реал Мадрид" – "Барселона" 2:3 в Ла Лига, 23 април 2017 г.

След едногодишна пауза най-прясното изгонване отново е в Ел Класико. Така последните 3 от 4 са в най-голямото дерби на Испания.

23. "Депортиво Ла Коруня" - "Реал Мадрид" 0:3 в Ла Лига, 20 август 2017 г.

Рамос си просеше изгонването през целия двубой, но реферът все му го спестяваше. Когато тимът му вече си осигури победата, бранителят удари противников играч с лакът и логичното се случи, той получи червен картон.

24. "Атлетик Билбао" - "Реал Мадрид" 0:0 в Ла Лига, 2 декември 2017 г.

Рамос се завърна в игра, след като отсъства три мача заради счупен нос. Явно зажаднял з игра, той си изкара жълт карто още в 11-ата минута. В 86-ата той удари Ариц Адурис с лакът, а това което послед бе червен картон.