Сърцатият халф ще остане в тима до лятото на 2020 година. Той пристигна на "Колежа" през сезон 2014/15 година и вече има 103 мача и 27 гола.

Дебютът му бе на 9 август 2014-а при равенството 3:3 с "Литекс". Тогава вкара и първото си попадение за клуба в 26-а минута.

"Доволен съм, че оставам. Това беше моето желание и се радвам, че новият ми договор е вече факт. С ръководството се разбрахме много бързо. Чувствам се щастлив в "Ботев", мога да кажа, че тук изживявам най-добрите си години във футбола."

За мен е чест и голяма отговорност да бъда капитан на клуб с историята, традициите и фенската маса на "Ботев". Усещам признанието и любовта на феновете и знам, че най-добрият начин да им се отблагодаря е с играта си на терена.

Надявам се да имаме още много поводи за радост. И защо не те да са свързани със защита на Купата на България и ново запомнящо се европейско лято", заяви Балтанов минути, след като сложи подпис под новия си договор.