Възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха пета поредна победа във Висшата лига и с актив от 84 точки запазиха преднината си от 16 точки пред Манчестър Юнайтед.

Сити може да спечели предсрочно титлата още следващата събота, ако спечели на "Етихад" градското дерби с Юнайтед на 7 април.

Лерой Сане откри резултата на "Гудисън Парк" още в четвъртата минута, след като засече от въздуха от десетина метра подаване от ляво на Давид Силва.

В 12-ата минута гостите удвоиха аванса си. Кевин Де Бройне центрира от дясно и Габриел Жезус от упор с глава простреля Джордън Пикфорд.
Манчестърци предрешиха до голяма степен мача осем минути преди почивката, когато Рахийм Стърлинг направи 3:0 след нова асистенция от ляво на Давид Силва.

След почивката Сити продължи да контролира мача с огромно владееше на топката в над 80 процента от игровото време.