Победата дойде, въпреки че звездата на "армейците" Фернандо Каранга отсъстваше заради наказание.

Те показаха ефективен футбол и зарадваха не малкото фенове по трибуните.

"Канарчетата" на Николай Киров играха слабо и допуснаха прекалено много грешки в дефанзивен план.

Така ЦСКА се приближи отново на три точки до "Лудогорец", който по-рано победи "Верея".

Мачът започна със силно представяне на "червените". В 25-а минута Иван Чворович направи фантастично спасяване след удар на Бланко.

15 минути по-късно и стражът не успя да спаси положението. Пламен Димов си отбеляза красив автогол с глава след центриране от фаул на Тиаго Родригес.

Вторият гол дойде в продължението на първото полувреме. Тиаго пак центрира от статично положение и на далечната греда Раул Лое бе оставен непокрит, за да направи 2:0.

Класиката бе оформена с много куриозен гол. Серкан Юсеин опита да изчисти една топка и тя рикушира в гърба на Тиаго и влетя неспасяемо във вратата.

Последваха пропуски на Стивън Петков и Диого Кампос за гостите, но до почетен гол все пак се стигна.

Стивън Петков вкара в 85-а минута след непростима грешка на Александър Дюлгеров.

Крайното 4:1 бе оформено от Хеан Бланко в края след двойно подаване с Джеси.