ЦСКА победи с 4:1 Ботев (Пловдив) в първия мач от плейофите на първата шестица в Първа професионална лига и започна по перфектен начин втората част от сезона. На стадион “Българска армия“ головата серия за домакините започна с автогол на “канарчетата“, а малко преди почивката авансът на “армейците“ вече беше 2:0.  Срещата започна по-активно за ЦСКА, които още в 7-та минута можеха да поведат, но Тиаго не стреля точно малко преди точката за дузпата. В 15-та Манолев пробва удар от воле по диагонал, но топката отново мина встрани. Само три минути след това Бланко излезе на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му беше париран от Чворович.  Стражът на гостите отново беше на висота в 26-та, след като Бланко стреля с глава след корнер, но вратарят спаси с невероятен рефлекс.