Това бе 37-и шампионатен мач на "Барселона" без загуба, като каталунците се спасиха от поражението минута преди края.

Каталунците изоставаха с 0:2 до 88-та минута, но голове на Луис Суарес и Лео Меси донесоха ревонството в мача.

Резултатът бе открит в 36-ата минута, когато наглед безобидна грешка на Алба доведе до организиране на контраатака в полза на домакините. Топката достигна до Хоакин, той подаде на Франко Васкес, който я прати в мрежата зад Тер Щеген за 1:0.

Пет минути след началото на втората част андалусийците удвоиха своята преднина.

Ударът на Хоакин Корея бе избит от вратаря, но Луис Муриел бе точен при добавката за 2:0.

Само пет минути по-късно Хесус Навас можеше да направи резултата класически, но ударът му бе избит от голлинията.

Лео Меси се появи в игра в 58-та минута, а това веднага се отрази на играта на "Барселона".

Каталунците заиграха доста по-активно, но гол така и не падаше. Изглеждаше сякаш "Барса" ще запише първо поражение. "Севиля" правеше опасни контраатаки, а пък Иван Ракитич нацели гредата.

В 88-та минута Луис Суарес успя да отбележи и да вдъхне надежда на "Барселона", а около 30 секунди по-късно прекрасен удар на Меси се озова в мрежата за 2:2.

Така каталунците имат преднина от 12 точки при оставащи осем кръга до края.