Златан се появи в игра в 71-та минута на градското дерби срещу отбора на "ФК Лос Анджелис" в мач от американската лига и показа на зрителите по западното крайбрежие на САЩ защо е смятан за един от най-добрите играчи в последното десетилетие.

Ибрахимович влезе, когато тимът му изоставаше с 1:3. Почти веднага Крис Понтус направи 2:3, за да дойдат миговете на швеската звезда.

В 77-та минута той хвърли всички зрители в екстаз, прехвърляйки противниковия вратар от около 40 метра за 3:3.
В последните мигове на срещата, Златан получи невероятно центриране от бившия играч на "Арсенал" и "Челси" - Ашли Коул. Шведският играч се извиси над противниковите бранители и с глава отбеляза победното попадение за 4:3.