Сензациите в пресата днес, първи април 2018 година: „Меридиан мач”: Агитката на Пирин плаща за жалба Феновете на Пирин се мобилизираха и събраха 500 лв. Те ще бъдат връчени на ръководството на тима, което да внесе жалба срещу съдията Валентин Железов. Треньорът Милен Радуков и футболистите обявиха, че той е главен виновник за загубата 1:2 в гостуването на Черно море. „Отчаян съм. Опитахме се да се надиграваме с Черно море, но то бива бутане, бутане, бутане. Съдията развали целия мач. Даже колегите от Черно море също мислят така. Бива ли да дава обратен тъч, за да не вкараме случайно гол. За всяко нещо фаул срещу нас, бива ли така. Толкова са плоски, че друго не могат да измислят“, коментира след срещата Милен Радуканов. „Съдията ни попречи да вземем поне точка, категоричен бе и Преслав Йорданов. Воят на „орлетата“ обаче бе само пред медиите. Официална жалба няма. Според феновете основна причина за това явно са парите, след като Радуканов призна във Варна, че играчите отново треперят за заплати и премии. Затова агитката реши да действа и набързо събра 500 лв., за да бъде издействано наказание на Железов. „Меридиан мач”: Хърватин може да спре футболист на Локо Пд за Мондиал 2018 Стабилната игра на Юрица Булят в Локо (Пд) е напът да забие очаквания да стане звезда на тима Стивън Езе на пейката. Нещо повече - хърватският централен защитник може да попречи на нигериеца да участва на Мондиала в Русия, ако загуби за постоянно мястото си при „черно-белите“. Езе бе част от състава на Нигерия за контролите с Полша и Сърбия преди няколко дни, но не записа нито една минута игра в двете проверки. Срещу Черно море във Варна в защита си партнираха Булят и Димитър Везалов, който минава за любимец на треньора Бруно Акрапович.