Запалки, пластмасови бутилки и кутии от цигари полетяха от трибуните на стадиона в Брага. Местният тим прие Спортинг (Лисабон), а съдията Луиш Годиньо се допита до ВАР-системата (помощ от видеоповторение) и отмени попадение на домакините. Те все пак спечелиха с 1:0 благодарение на гола на Раул Силва в 87-ата минута, който засече подаване от Никола Вукчевич. Снимките и видеоповторенията показаха как съдията Годиньо е обстрелван с въпросните предмети, преди да ги събере от терена и да ги предаде на четвъртия съдия и на делегата на мача. Причина за скандала стана отменен автогол на защитника на гостите Жереми Матийо, който си заби топката след центриране на Рикардо Орта от Брага в 44-ата минута.