До последните 15 минути мачът бе в приспивно темпо и домакините изглеждаха апатични, напълно в тона на трибуните.

Хиляди празни места зееха на стадион "Емиратс", където сезонът би бил считан за пълен провал, ако не е турнирът Лига Европа. В него "Арсенал" срещу ЦСКА (Москва) на четвъртфинал, но в първенството нещата не са добре.

Първата дузпа бе отсъдена от рефера Крейг Полсън за изключително спорно нарушение на Бруно Мартинс Инди срещу Месут Йозил. Гостите протестираха бурно, но... От 11 метра Пиер Емерик Обамеянг откри и мачът се събуди.

Четири минути преди края Обамеянг вкара отново, този път с удар от въздуха, а в последните секунди нова спорна дузпа донесе 3:0, реализирана този път от завърналия се като резерва след травма Александър Лаказет.

Победата е втора поред във Висшата лига за "Арсенал" - нещо, което не се бе случвало от ноември. С нея лондонският тим остава шести, но на цели 10 точки от топ 4.

"Стоук" е в зоната на изпадащите, като от спасителния бряг го делят 3 точки.