За втори път в последните три сезона лондонските "сини" са изправени пред ситуация, в която печелят титлата, а сезон по-късно не са в топ 4 и пропускат участие в Шампионската лига. "Челси" е пети с 56 точки, на 8 от четвъртия "Тотнъм", като остават 7 мача до края на сезона.

Е, не е безнадеждно положение, но...

А всичко тръгна добре за домакините, които поведоха с гол на Алваро Мората в 30-ата минута. Испанецът надскочи Уго Лорис и вкара с глава, като грешката на френския вратар бе очевидна.

Но секунди преди края на първото полувреме Кристиан Ериксен заби фамозен гол с шут отдалеч и двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1. Само за четири минути от 62-ра до 66-та Деле Али вкара два пъти и прати точките към Северен Лондон.

"Тотнъм" не бе печелил на стадиона на "Челси" от 1990 г. - в цели 27 поредни гостувания там!

Сезонът на шампионите остава доста колеблив, като освен проблемите в първенството, тимът на Антонио Конте бе елиминиран в Шампионската лига, а бъдещето на мениджъра е под сериозна въпросителна.

Все пак "Челси" може да стигне до трофей. На полуфинал в Купата на ФА го чака "Саутхемптън" и финалът е видимо близо.