Юношеският национален отбор до 16 г. (набор 2002 г.) завърши 1:1 с домакините от Литва в първия си двубой от четиристранния международен приятелски тунир за развитие на УЕФА. Станислав Шопов даде аванс на България с гол в 42-та минута, а Деймантас Римпа бе точен за Литва в 54-та минута. Според регламента на турнира при равенство в редовното време се изпълняват наказателни удари, като при успех с дузпи се присъждат 2 точки, а при загуба - 1 точка. При дузпите литовците бяха по-точни и надделяха с 5:3. Следващият мач на България е срещу Естония. Срещата ще се проведе на 5 април, четвъртък от 15:00 часа. Лагерът и мачовете са част от подготовката на тима за Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2019.