Гостите от Рим бяха смятани за тотален аутсайдер преди двубоя, но стояха много добре през всичките 90 минути и дадоха отпор на по-класния си и опитен противник.

Разликата дойде след два куриозни автогола, отбелязани от играчи на гостите.

В мачовете на "Барса" през този сезон в Шампионска лига са паднали 4 автогола в тяхна полза, само Меси има по-голям принос за каталунците със своите 6 попадения.

Противно на очакванията, гостите започнаха доста агресивно. При една от опасните атаки, Един Джеко нахлу в наказателното поле и падна, чакайки дузпа, но съдията остана безмълвен.

Домакините все пак взеха инициатива и натиснаха своя съперник. Иван Ракитич имаше добра възможност да открие, но уцели гредата. "Барса" владееше топката, но трудно намираше път към вратата на италианците.

Така се стигна до 38-та минута. Иниеста опита пас към Лео Меси, а непримиримият Даниеле Де Роси се хвърли на шпагат в опит да пресече паса. Той успя да го направи, но за негово съжаление прати топката неспасяемо в своята врата, рядко се вижда автогол от границата на наказателното поле.

Двата тима започнаха активно втората част, с няколко добри атаки, но нищо по-опасно.

Стигна се до 55-та минута, а "Рома" си отбеляза втори автогол. Ракитич пусна остър пас към Юмтити, а Костас Манолас в опита си да пресече подаването прати топката в гредата, тя се върна и отново се удари в гръцкия бранител, след което се озова във вратата.

Четири минути по-късно Жерар Пике се възползва от грешка в отбраната на "вълците" и направи резултата класически.

Комфортната преднина се отрази негативно на каталунците. Мислейки си, че вече са на полуфинал, те намалиха значително оборотите.

Това доведе до някои добри положения за гостите, а Тер Щеген трябваше да се намесва решително.

Десет минути преди края "Рома" все пак стигна до заслужен гол, който запазваше интригата и за реванша, отбеляза го Един Джеко.

"Барса" обаче вдигна оборотите и Луис Суарес направи резултата 4:1, давайки комфортна преднина на тима си преди реванша на "Стадио Олимпико" след шест дни.