Пирин започна зле, но успя да обърне резултата и да спечели с 3:1 в двубоя от 28-ия кръг на Първа лига срещу Витоша Бистрица.   Така след 3 поредни загуби, тимът от Благоевград най-после стигна до успеха. Двубоят започна добре за домакините от София, които зарадваха публиката си и откриха резултата в 26-ата минута.   Една рикоширала топка достигна до Григор Долапчиев в наказателното поле, който залъга защитник и подаде към Стефан Христов. Той засече кълбото в мрежата от вратарското поле.   Буквално в последната секунда на първата част обаче Пирин стигна до равенството и се оттегли на почивката малко по-спокойно. След едно центриране от корнер Флорент Боджадж се пребори със защитник и засече мощно с глава топката във вратата на Георгиев.   След подновяването на играта бистричани получиха нов шанс да поведат в резултата, след като съдията Георги Кабаков спорна дузпа за домакините в 59-ата минута.