Юношеският национален отбор до 16 г. (набор 2002 г.) изигра поредния си силен мач на четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА, който се провежда в Литва.   Тимът, воден от Марчо Дафчев, се наложи над Естония с 5:4 след дузпи, като срещата завърши при 1:1 в редовното време.   Националите показаха отборен дух, характер, имаха контрол върху играта и създадоха доста голови възможности, но липсата на шанс и малко увереност пред гола им попречиха да се поздравят с успех по-рано.   Дейвид Андреас даде аванс на Естония в добавеното време на първата част. През второто полувреме удар с глава на Християн Петров срещна гредата, а в 74-та минута Красимир Панчев бе точен за крайното 1:1.      Според регламента на турнира при равенство в редовното време се изпълняват наказателни удари, като при успех с дузпи се присъждат 2 точки, а при загуба - 1 точка.