"Артилеристите" бяха абсолютен фаворит преди срещата и затвърдиха това с играта си, като направиха гостуването си в Москва след седмица протоколно.

Двубоят започна вихрено и след две опасни атаки от страна на двата тима, домакините стигнаха до гол.

Отбеляза го Аарън Рамзи в 6-та минута след хубав пас от страна на Ектор Белерин.

Руските "армейци" не се стреснаха от попадението и се хвърлиха в атаки. В 15-та минута ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар, а зад топката застана Александър Головин.

21-годишният руснак го изпълни по перфектен начин, пращайки неспасяемо топката във вратата на Петър Чех.

Гостите можеха веднага да стигнат до обрат, но Ахмед Муса изпусна от чиста позиция.

"Арсенал" вдигна значително оборотите след изравнителния гол на московчани и буквално разпиля своя противник до края на полувремето.

В 23-та минута Месут Йозил нахлу в наказателното поле на руснаците и бе препънат, а съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана Александър Лаказет, който изведе "Арсенал" отново напред в резултата.

Пет минути по-късно резултатът стана 3:1, а голът бе истински шедьовър.

Йозил копна към Рамзи, а уелсецът прехвърли Акинфеев с петичка от въздуха.

"Артилеристите" не спряха с натиска и логично стигнаха до четвърти гол.

Йозил направи втората си асистенция, подавайки към Лаказет, който вкара втория си гол.

Двата тима не спряха с атаките и през втората част, но голове не паднаха.

"Арсенал" пропусна няколко страхотни шанса за гол, а попадение на ЦСКА бе отменено заради засада.

Аарън Рамзи имаше няколко шанса да оформи своя хеттрик, но пропусна.

Другият голям фаворит в турнира - "Атлетико" (Мадрид) победи "Спортинг" (Лисабон) с 2:0, а италианският "Лацио" се справи със "Залцбург" с 4:2 в най-резултатния мач за вечерта.

Четвъртият мач бе между "РБ Лайпциг" и "Марсилия", като завърши с минимална победа за домакините.