Защитаващата титлата си Даря Касаткина (Русия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на зелен клей в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 800 хиляди долара.   Поставената под номер 3 Касаткина се нуждаеше от малко повече от час, за да сломи съпротивата на румънката Ирина-Камелия Бегу с 6:2, 6:1.   Следващата съперничка на 20-годишната рускиня ще бъде петата в схемата Юлия Гьоргес (Германия), която елиминира шампионката от Индиън Уелс Наоми Осака (Япония) със 7:6(4), 6:3.   Поставената под номер 1 Каролин Гарсия допусна обрат и загуби от сънародничката си Ализе Корне в изцяло френски сблъсък от втория кръг със 7:5, 1:6, 4:6. Гарсия започна силно и спечели първите четири гейма в мача, но постепенно Корне намери играта си и започна да доминира.