Със спечелените три точки "Берое" се изкачи на третата позиция в класирането, измествайки "Левски", който днес загуби от "Ботев" (Пловдив) с 0:1.
В герой за "зелените" се превърна Мартин Камбуров, който вкара две попадения за успеха, които бяха под номер 199 и 200 за нападателя в родния елит.

37-годишният нападател е на втора позиция по попадения в най-високото ниво на футбола ни и единствен заедно с лидера Петър Жеков е минавал кота 200 по този показател.

Камбуров откри резултата с прекрасен пряк свободен удар в 17-та минута. Нападателят изстреля снаряд, който се удар в напречната греда и тупна зад голлинията на Данаил Наумов.

В самия край на полувремето Борислав Цонев удвои, след като удар на Еуженио бе избит от вратаря, а юношата на "Левски" довкара на празна врата.

В 38-та минута символичните домакини от "Верея" имаха претенции за дузпа. Милен Желев избута Георги Андонов в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

"Берое" имаше тотално превъзходство през втората част, но стигна само до едно попадение.

То падна в 86-та минута и №200 за Мартин Камбуров.

Той получи подаване от Милен Желев и отбеляза безпроблемно, след като бе оставен сам около точката за дузпа.