"Ливърпул" излезе с доста промени в състава си, продиктувани от срещите на тима в Шампионската лига срещу "Манчестър Сити". Въпреки това, "червените" имаха териториално предимство през първата и в началото на втората част.

Последните 20 минути от двубоя принадлежаха на домакините, които изглеждаха доста по-свежи от своя съперник. Настаниха се трайно в половината му и имаха нелоши положения за гол, но така и не успяха да стигна до първата си победа от срещу "Ливърпул" вече 17-и мач.

Първите две добри положения се откриха пред 20-годишния Доминик Соланке, който бе титуляр във Висшата лига за първи път от 916 дни, когато започна от първата минута отново в мърсисайдското дерби.

Той засече центриране на Джеймс Милнър, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

В 15-та минута Соланке се озова на отлична позиция, на 7-8 метра от вратата, но ударът му бе спасен от Пикфорд.

"Карамелите" отговориха със страхотен удар на Боласие, но Лорис Кариус се намеси отлично.

Втората част започна със сериозен натиск за "Ливърпул", който така и не доведе до опасни положения пред Пикфорд.

В края "Евертън" имаше няколко добри шанса, но Тосун, Колман и Калвърт-Люин не успяха да отбележат.

Пет кръга преди края на сезона, "Ливърпул" заема третата позиция със 67 точки, а пък "Евертън" е девети с 41 пункта.