Това се случи след убедителната победа с 4:1 над "Аугсбург" в 29-ия кръг на Бундеслигата - пет преди края.

Титлата е шеста поредна за "Байерн", което е рекорд в немския футбол.

Гостите от Мюнхен, които бяха с доста промени в състава си, стартираха срещата доста слабо.

"Аугсбур" имаше няколко добри възможности за гол и логичното се случи в 18-та минута.

Серхио Кордова открадна топката от Жером Боатенг, откъсна се сам срещу вратаря, а след щастлив двоен рикошет, топката се удари в Никлас Зюле и влезе във вратата.

След инкасираното попадение "Байерн" се събуди и успя да стигне до обрат до края на първата част.

В 32-та минута Кимих центрира, а оставеният непокрит Толисо бе точен с глава.

Малко по-късно Хамес Родригес се възползва от поредната грешка в отбраната на "Аугсбур" и изведе "Байерн" напред в резултата.

През втората част домакините не успяха да се противопоставят на "Байерн" по никакъв начин и логично паднаха още два гола във вратата им.

Автори на попаденията бяха Ариен Робен и Сандро Вагнер, а "Байерн' вече може да се съсредоточи само върху Шампионска лига и Купата на Германия.