Фиорентина победи като гост Рома в мач от 31-я кръг на Серия А. “Римските вълци“ имаха тотално превъзходство през всичките 90 минути, но в крайна сметка бяха попарени с 2 контраатаки за крайното 0:2. Тимът от столицата бе преследван и от страхотен малшанс, след като на три пъти нацели гредите.   След загубата, Рома може да бъде изпреварен на третото място от Интер, а и да бъде изравнен по точки от Лацио. Фиорентина пък се доближи само на точка от шестия Милан, който заема последното място, осигуряващо излаз към Европа.   След първоначален натиск на Рома, Фиорентина поведе в 7-ата минута. Сапонара намери около точката на дузпата Бенаси, който намери долния ляв ъгъл за 0:1.     В 12-ата минута Рома можеше да изравни. Вратарят на гостите изпусна центрирана топка, но Джеко нацели лявата греда на опразнената врата.