Неаполитанците изоставаха в резултата до 89-ата минута, когато Аркадиуш Милик изравни с глава след пак на Лоренцо Инсиние. В четвъртата минута на добавеното време Амаду Диавара прати хладнокръвен и прецизен фалцов удар в мрежата и взриви "Сан Паоло".

Фенове и отбор се радваха лудо, защото знаеха, че това са задължителни три точки в преследването на целта. Победата помага на "Наполи" да събере 77 точки, с четири по-малко от лидера "Ювентус". Загуба на 2 или 3 пункта днес щеше да направи разликата твърде сериозна.

Предстои и пряк двубой в Торино. "Интер" изненадващо загуби с 0:1 на терена на "Торино" и при победа на "Лацио" над "Удинезе" по-късно днес, остава извън четворката и местата, даващи квота за Шампионската лига.