Мадридското дерби завърши 1:1, въпреки че имаше достатъчно положения за двата отбора и резултатът можеше да е съвсем друг. "Атлетико" за последно падна на "Сантяго Бернабеу" в шампионатен двубой през далечната вече 2012 г.

И този път коравият тим на Чоло Симеоне удържа по-титулувания и именит съперник. "Реал" поведе в 53-ата минута с пореден страхотен гол на намиращия с в убийствена форма Кристиано Роналдо. Гарет Бейл даде прецизно центриране отляво и португалецът заби от въздуха топката в обратния ъгъл.

Четири минути по-късно бърза атака, минала през Витоло и Коке, стигна до Антоан Гризман и той изравни.

Преди двата бързи гола, "Реал" уцели два пъти гредата и искаше дузпа за нарушение срещу Тони Кроос. След разменените попадения "Атлетико" на два пъти бе близо до това да поведе.

"Реал" натисна в края, но напразно. И отново се спъна в градския съперник.

Мачът няма особено значение на върха, където "Барселона" води със 79 точки. Втори е тимът на Чоло с 68, а трети остава този на Зинедин Зидан с 64.

Но ако "Валенсия" спечели по-късно днес срещу "Еспаньол", шампионите на Испания и Европа ще паднат на четвърта позиция.