Нефтохимик загуби гостуването си на Оборище (Панагюрище) с 1:3, в мач от отложения 19 кръг на Втора лига. През първата част Нефтохимик бе доминиращият тим на терена. Още в първите минути Виктор Янев отправи опасен изстрел към вратата на домакините, който беше избит от голлинията и стана повод за първото спорно съдийско решение в срещата. Главният арбитър прецени, че няма гол. След няколко минути Даниел Стоянов излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, но не можа да уцели очертанията на вратата. В 13-та минута Цветан Филипов откри резултата за „шейховете“, след асистенция на Даниел Стоянов. След този гол последваха няколко статични положения в полза на гостите. При едно от тях, след разбъркване в наказателното поле, Цветан Филипов удари топката с ръка, което доведе до дузпа за домакините. От бялата точка Капитанов се разписа за 1:1. Нефтохимик продължи да създава опасности пред вратата на гостите, но при поредния фаул Оборище поведе с 2:1. Малко след това, при атака, Даниел Стоянов, бе съборен в наказателното поле от противников играч, но съдията прецени, че няма повод да отсъди дузпа за Нефтохимик.