Ботев (Пд) победи Славия 2:1 в първи полуфинал от турнира за Купата на България. Пловдивчани изиграха фантастично първо полувреме. Липсата на шанс и добрите изяви на вратаря на “белите“ Стериакис обаче им попречиха да разгромят своя съперник. Така всичко остана да се решава на реванша в София.   Треньорът на Ботев Николай Киров не можеше да ползва единствено наказания Димитър Пиргов.   В същото време от състава на Славия липсваха важни фигури като Момчил Цветанов, Сашо Александров, Емил Мартинов и Милчо Ангелов, които са контузени.        Ботев можеше да открие резултата още преди да е изтекла и една минута от началото на мача. Дуде Ндонгала центрира отляво, а Жоао Пауло стреля от въздуха, но вратарят на гостите Стериакис се намеси блестящо и предотврати попадението.   Пет минути след това Ндонгала беше изведен от Тодор Неделев, влезе в наказателното поле и шутира. Стериакис обаче отново беше на висота и не позволи топката да се озове в мрежата му.     В 17-ата минута Ботев все пак стигна до попадение, което падна след груба грешка в съперниковата отбрана. Стефан Велков върна неразчетено към Стериакис, Жоао Пауло открадна топката, преодоля вратаря и вкара - 1:0.   Домакините продължиха да правят каквото си искат на терена и логично отбелязаха второ попадение. То падна след изключително красива атака. След двойно подаване между Ндонгала и Неделев, халфът залепи топката на главата на тъмнокожия футболист който с глава я забоде в горния ляв ъгъл на съперниковата врата - 2:0.   Иван Минчев върна интригата с гола си в 31-ата минута. Халфът на “белите“ преодоля Балтанов и с удар извън наказателното поле не остави никакъв шанс на Иван Чворович.      Седем минути след почивката домакините се разминаха на косъм с трети гол. Тодор Неделев намери Жоао Пауло зад защитата на Славия, бразилецът прехвърли вратаря, но Стефан Велков изчисти от голлинията.   Постепенно гостите се прибраха в собствената си половина.