Шоуто на вечерта бе в Марсилия, където "Олимпик" победи немския "РБ Лайпциг" с 5:2 и се класира за полуфиналите с общ резултат 5:3.

Двата тима изиграха наистина луд мач, с попадения, драма, обрати и много голови положения.

Френският тим, който стана европейски шампион през 1993 г., се класира на толкова предна фаза в евротурнир за първи път от 2004 г., когато игра финал за Купата на УЕФА срещу "Валенсия" (0:2).

"Лайпциг" пристигна в Марсилия с гол аванс от първия двубой, а реваншът стартира по възможно най-добрия начин за немците, които играят първия си сезон в Европа.

Гостите откриха още във 2-та минута, когато топката стигна до Брума, който с хубав удар отбеляза.

"Марсилия" не се стресна от получения гол и се хвърли в атаки, които дадоха резултат само четири минути по-късно.

След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на германския тим, а Стефан Илсанкер си отбеляза автогол.

В 9-та минута французите вече бяха напред в резултата, а в прегръдките на своите съотборници попадна Буна Сар. След светкавична контраатака, французите отправиха два удара към Петер Гулаши, които той спаси, при третия опит обаче капитулира.

На френският тим му трябваха още голове и атаките не спряха. Прекрасен гол на Димитри Пайе бе отменен в 17-та минута. Така се стигна до 38-та минута, когато Флориан Товен вкара след страхотно центриране на Пайе от фаул.

3:1 бе резултат при който домакините се класираха и те логично успокоиха темпото, а "Лайпциг" бе тимът, който започна по-често да гледа към противниковата врата.

Моментът за немския отбор дойде в 55-та минута. Наби Кейта пусна към Жан-Кевин Агустен, който с техничен удар намали до 3:2 - резултат, който устройваше "Лайпциг".

Радостта им обаче бе кратка, пет минути по-късно Димитри Пайе вкара нов феноменален гол, този път редовен и направи резултата 4:2.

"Лайпциг" опита да стигне до трети гол, но неуспешно. В последните секунди на срещата Хироки Сакай вкара за 5:2 в опразнената врата, след като противниковият врата се бе включил при изпълнение на корнер.

В друга среща от вечерта "Ред Бул Залцбур" изненадващо разгроми италианския "Лацио" с 4:1.

По този начин австрийците се класираха за полифиналите с общ резултат 6:5.

След нулева първа част, двата тима си размениха по гол в рамките на минута.

"Лацио" откри в 55-та минута, а "Залцбург" изравни една по-късно.

Италианците умело пазеха преднината си и нищо не предвещаваше това, което се случи в след 70-та минута.

Три гола в рамките на четири минути и 4:1 за "Ред Бул Залцбург". Резултатът се запази, което означаваше полуфинал за австрийците.