Жребият в Нион отреди двата колоса да се срещнат в спор за място на финала в Лион.

В другата полуфинална двойка "Марсилия" ще мери сили с австрийския "Ред Бул" (Залцбург).

"Арсенал" и "Атлетико" не са се срещали в новата история на евротурнирите и от този сблъсък може да се очаква всичко.

Освен това се оформи и интересно съперничество между два коренно различни треньори - Арсен Венгер и Диего Симеоне.

Двата тима имаха проблеми снощи в реваншите си от четвъртфиналите. "Артилеристите" допуснаха два гола пасив от ЦСКА (Москва), но стигнаха до равенство като гост и с общ резултат 6:3 се класираха.

"Атлетико" пък загуби в Португалия от "Спортинг" (Лисабон) с 0:1, но с общ резултат 2:1 стигна до най-добрите 4.

Съперниците в другия полуфинал имат два мача помежду си от миналата година в груповата фаза на турнира.

Тогава и двата се класираха напред, като мачът на "Велодром" завърши 0:0, а в Австрия "Ред Бул" победи с 1:0.

Марсилци във втори пореден кръг ще срещнат отбор на "Ред Бул", след като вчера отстраниха германския "Лайпциг" в страхотен двубой.

Първите мачове от полуфиналите на "Велодром" и "Емирейтс" са на 26 април (четвъртък), а реваншите в Австрия и Испания са седмица по-късно.