Лондончани спечелиха с 3:2 и запазиха реални шансовете си за класиране в топ 4 в края на сезона. За "светците" поражението е много тежко, тъй като те можеха да се измъкнат от зоната на изпадащите при успех.

Хорат на Марк Хюс играха страхотно в рамките на 70 минути, но след това капитулираха.

Те поведоха чрез Душан Тадич в 21-а минута, но важната работа свърши бившият играч на "Челси" Райън Бъртранд, който пробяга половината терен с топка в крака.

След час игра дебютант вкара първия си гол за "светците". След центриране от фаул на Джеймс Уорд-Праус, Ян Беднарек стана едва третия поляк с попадение във Висшата лига: 2:0.

След това обаче дойдоха минутите на "Челси" и по-точно Оливие Жиру. Французинът върна един гол в 70-а минута с глава след центриране на Маркос Алонсо.

Само пет минути по-късно Еден Азар изравни резултата след пас на Вилиан, а три след този гол Жиру вкара за втори път, за да оформи крайното 3:0.

ТАка "Челси" вече има 60 точки, но е на цели седем зад четвъртия "Тотнъм" пет кръга преди края. "Саутхемптън" остава на 18-о място с 28 точки.