Берое победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в изключително интригуващ мач помежду им от плейофната фаза в първата шестица на Първа професионална лига. На мача в Стара Загора се стигна до два автогола, но попадение малко преди края на редовното време донесе радостта в лагера на зелените. Срещата на стадион “Берое“ започна спокойно, като до 15-та минута имаше записан само един удар по посока на една от двете врати, дело на Марин Райнов.  Малко след това първо Еуженио стреля в наказателното поле, но ударът му беше избит от защитник, а в 31-та минута Ндонгала отправи опасен изстрел, избит от Перниш.  В 37-та Жоао Паоло имаше отличен шанс да открие, но излязъл сам срещу вратаря, не успя да прати топката в мрежата, след като тя беше изчистена от защитник в зелено.  Така се стигна д0 43-та минута, когато Еуженио получи топката в наказателното поле и веднага отправи удар, който излъга Чворович на една страна, а топката се отби от Димитър Пиргов и влетя в собствената му мрежа.  На почивката Николай Киров пусна в игра златната си резерва Стивън Петков и той веднага се отблагодари на треньора си, след като още в 52-та минута изравни след перфектно центриране на Жоао Паоло отдясно и точен изстрел с глава.  Само шест минути по-късно обаче Серкан Юсеин спъна в наказателното поле на Ботев Борислав Цонев и главният съдия отсъди наказателен удар за домакините, който Мартин Камбуров реализира без проблем за 2:1.  Веднага след подновяването на играта капитанът на гостите Балтанов стреля мощно извън наказателното поле, но топката се отби от напречната греда.