Успехът идва след две поредни тежки поражения от "Лудогорец" (2:3) и "Левски" (0:2), които разтърсиха съблекалнята на "червените".

Мачът с "Верея" започна колебливо за ЦСКА и с липса на концентрация в първите минути, но първият гол промени изцяло статуквото на терена.

Негов автор бе Роланд Алберг в 16-а минута. До края на полувремето капитанът на тима Божидар Чорбаджийски се разписа на два пъти, за да оформи класически резултат (30' и 46').

През втората част Алберг вкара за втори път в 52-а минута. "Верея" върна една попадение чрез Мохамед Шемлал в 83-а. В последните секунди ЦСКА получи дузпа, която бе реализирана от Станислав Манолев.

Така "червените" събират 69 точки и отново са на три зад "Лудогорец". По-късно разградчани гостуват на "Левски".