Отборът на Барселона направи нова крачка към титлата в Испания след победа с 2:1 срещу Валенсия в среща от 32-ия кръг.  “Каталунците“ излязоха на Камп Ноу само четири дни след грандиозния си провал в Шампионска лига и отпадането на 1/4-финалите от Рома.  Валенсия започна по-активно срещата и в 4-та минута Гедеш отправи опасен удар от дистанция, който беше избит от Тер Стеген. Малко по-късно хубаво подаване от аута на Иниеста намери Сурес, но уругваецът не засече добре топката.  В 15-та минута Барселона откри, след като Коутиньо намери перфектно Луис Суарес и нападателят, излязъл сам срещу вратаря не сбърка. След като поведе, Барса не продължи с високото темпо и Валенсия на няколко пъти беше близо да изравни, но грешките в защита на домакините останаха ненаказани.  В 43-та минута Пике подари топката на Гедеш, но португалецът не се ориентира добре и ударът му не беше сериозна заплаха.