Лудогорец постигна две победи над Левски преди голямото дерби на „Герена” от XXIX кръг на Първа лига, след като юношите на шампионите до 19 и до 17 години се поздравиха с успехи преди мача на батковците. Лудогорец U19 спечели с 2:0 двубоя си с Левски (София) от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на стадиона в комплекса “Гнездо на орли“. Двете попадения реализира централният нападател Димитър Митков. С успеха момчетата на Юри Васев запазиха преднината си от 5 точки на върха във временното класиране. Няколко часа по-рано формацията на “орлите“ при 17 годишните се справи със същия съперник, но с резултат 2:1. Лудогорец можеше да открие резултата още в 1-ата минута. Мартин Милков изскочи сам срещу вратаря Петър Иванов, но не му достигна малко точност, за да прати топката в мрежата. В 8-ата минута близо до попадение бе и Хюсеин Хюсеинов, но ударът му не попадна в целта. Двайсет минути по-късно защитник на Левски изчисти с глава топката пред голлинията, след прехвърлящ шут на Милков. В 32-ата минута изнемогващата срещу бързите и повратливи футболисти в зелено отбрана на столичани спря с фал в наказателното поле акция на Хюсеинов, а в следващата минута Димитър Митков изпълни точно отсъдената дузпа за 1:0. През второто полувреме “орлите“ продължиха да всяват смут в защитата на сините. В 52-ата минута удар на Кристиян Китов бе изчистен със сетни сили в корнер, малко преди да попадне във вратата. В 65-ата минута вратаря Дамян Дамянов спаси опасно положение, при което футболист на Левски излезе сам срещу него. Четири минути по-късно влезлият от резервната скамейка Георги Стоянов проби от дясно и пусна топката по трева в наказателното поле, където Димитър Митков от упор я засече в мрежата за 2:0. В 77-ата минута централният нападател на разградчани изстреля истински снаряд от фал, а топката разтърси горната греда. Секунди по-късно Стефан Методиев също удари греда. В 81-ата минута Иван Йорданов засече едно центриране с глава, но от близо не успя да намери очертанията на вратата. „Доволен съм от всички. Бях сигурен, че ще дадат най-доброто от себе си и те не ме подведоха. Мисля, че надиграхме съперника категорично и по всички показатели. Това 2:0 бе най-малкото, което можеше да постигнем. Дано момчетата продължат да играят все така”, коментира след края на срещата Юри Васев. Междувременно Лудогорец U17 спечели с 2:1 мача си срещу Левски (София). Мачът от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса “Гнездо на орли“. Минималният резултат, с който момчетата на Петър Пенчев спечелиха двубоя, не дава точна представа за събитията на терена.