В мач от първата шестица на Първа лига разградчани победиха "Левски" на Герена с 1:0 и отново дръпнаха с шест точки на единствения си преследвач ЦСКА.

Победата дойде след изумителен гол на Клаидиу Кешеру в 83-а минута. Румънският голаджия вкара след директен удар от изпълнение на корнер, с който изненада Божидар Митрев.

Интересното бе, че точно двамата бяха замесени в другата най-интересна ситуация в хода на мача.

Стражът на домакините спаси дузпа именно на Кешеру в 52-а минута, отсъдена за игра с ръка на Антонио Вутов в наказателното поле.

Митрев бе сред най-добрите играчи на терена преди издънката си в края на мача. Той направи брилянтни спасявания след удари на Кешеру и Марселиньо в началото.

Юношата на "Левски" бе съкрушен след края и не успя да сдържи сълзите си.

Победата бе 11-а поредна за разградчани в шампионата, а столичани допуснаха четвърто поредно поражение.

Така "Лудогорец" вече има 75 точки, а ЦСКА е с 69. "Левски" остава четвърти с 50 - на четири зад третия "Берое".

За "сините" остава утешението, че са в битката за Купата на България след победата над ЦСкА с 2:0 в първия мач.