Победата праща лидерът в класирането на 9 точки пред втория "Партизан", а кръговете до края на сезона са само шест.

"Звезда" поведе с 2:0 до 21-вата минута с голове на Радонич и Пешич, като на практика предреши изхода на двубоя.

В средата на второто полувреме дербито бе спряно за 5 минути, след като от двете трибуни зад вратите полетяха факли към терена, а навиячите на "Партизан" опитаха да се сбият с полицията. В седмата минута на добавеното време гостите намалиха от дузпа, но нямаха време за обрат.

Любопитна подробност, а и добра база за сравнение:

В двата стартови състава на грандовете в Белград започнаха по 8 сръбски играчи. Треньори на отбоите са Владан Милоевич и Мирослав Джукич...

И при тези реалности, "Звезда" и "Партизан" прескочиха групите на Лига Европа и играха напролет в евротурнирите.