Нюкасъл се поздрави с първа победа над Арсенал от 2010 г. насам и спря серията си от 10 загуби срещу “топчиите“, след като постигна домакински обрат и победа с 2:1 в мач от XXXIV кръг на Висшата лига. „Свраките” постигнаха четвърти пореден успех пред погледа на 52 210 зрители на „Сейнт Джеймсис Парк”, сред които и легендата Пол Гаскойн. „Артилеристите” пък допуснаха за първи път в историята на Премиършип пета последователна загуба далеч от дома, макар че наставникът им Арсен Венгер пусна едновременно на игрището Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лаказет. Двамата показаха, че се разбират все по-добре на терена още в 14-ата минута, когато габонецът центрира отлично, а френският национал засече с атрактивно воле и откри резултата. Попадението бе под номер 100 за Арсенал във всички турнири през сезона и 1550-о в кариерата на Венгер начело на „топчиите” във Висшата лига. Нюкасъл обаче отговори подобаващо и след четвърт час възстанови статуквото чрез Айосе Перес, който се разписа в трети пореден мач за „свраките” в 29-ата минута с техничен изстрел. Така почивката дойде при резултат 1:1, а след нея Арсенал имаше териториално предимство, но показа старата си слабост и след фрапантна грешка в отбрана загуби мача. В 68-ата минута резервата Ислам Слимани свали с глава и Перес продължи с пета към Мат Ритчи, който с шут по диагонала матира Петер Чех и направи обрата пълен. Успехът можеше и да е още по-изразителен, тъй като в 75-ата минута Кенеди навлезе в наказателното поле и отправи удар, който бе блокиран от Шкодран Мустафи, а след последвалия рикошет топката срещна напречната греда.