Атлетико Мадрид победи с 3:0 Леванте при домакинството си от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион.  “Дюшекчиите“ изиграха много добър мач, като съперникът им рядко стигаше до опасни моменти в тяхното наказателно поле. Въпреки по-продължителното притежание на топката обаче, домакините стигнаха до първото си положение чак в 24-та минута, когато Кевин Гамейро стреля неточно. В 33-та минута Анхел Корея успя да откри резултата, след като получи топката в наказателното поле, финтира защитник и с хубав удар по земя отбеляза.  Веднага след почивката пък Антоан Гризман удвои аванса на Атлетико със страхотно изпълнение, засичайки центриране отдясно с мощен изстрел, който едва не скъса мрежата на Леванте.  В 77-та минута Фернандо Торес оформи крайния резултат с хубав удар от наказателното поле.  Така Алтетико Мадрид събра 71 точки и се върна на 11 точки разлика от лидера Барселона, докато Леванте е 17-ти над чертата на изпадащите с 31 точки.