Куриозната случка стана на мача "Майнц" - "Фрайбург" при 0:0, след като с последния удар за първото полувреме футболист на домакините центрира и топката срещна ръката на бранител на гостите. Оттам тя отиде във вратаря, който я хвърли и - край на полувремето.

Но реферът Гуидо Винкман получи сигнал за нещо нередно от допълнителните си асистенти, които поискаха използването на VAR - видеосъдията. И докато футболистите се прибраха да починат и да получат указания, арбитърът изгледа положението и даде дузпа.

Повикаха отборите, като този на гостите невярващо остана близо минута в тунела. Пабло де Бласис изпълни удара в седмата минута след 45-ата по хронометъра на мача. 1:0.

През второто полувреме "Майнц" вкара и втори гол, пак със същия автор, а победата с 2:0 праща тима над "Фрайбург" в класирането и извън зоната на изпадащите и плейофите за оставане.

Дузпата може да се окаже с огромно значение в края на сезона, освен че е куриозна и влиза в историята.