Срещата между поставения под номер седем в основната схема българин и играещия с уайлд кард французин се проведе на централния корт. Гришо започна неуверено срещата и загуби първия сет с 1-6, макар че само преди месец и половина бе победил Роше на чалънджъра в Женева с 6-1, 6-4.

Във вторият гейм обаче пощада за французина нямаше - 6-0 за българина. В третата решаваща част резултатът вървеше гейм за гейм, докато не стана 3-3. Тогава, на сервис на противника си, българинът получи две възможности за пробив и се възползва от втората, за да поведе с 4-3.

Стигна се и до резултат 5-4, при който Гришо сервира за мача и макар, че се потруди много, успя да спечели подаването си, което значеше и крайната победа за него след час и 25 минути игра.

Гришо спечели осем точки за ранглистата с днешния успех, а във втори кръг ще се изправи срещу квалификанта Матиас Бакингер от Германия или канадеца Франк Данчевич.