Старши треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола реши да даде почивка на голяма част от титулярите, като Меси и Вия останаха на резервната скамейка, но се появиха в игра през втората част.

В 25-та минута Иниеста можеше да вкара гол, но ударът му бе отразен от Горка Ираисос. До края на първата част Иниеста имаше още една възможност да вкара, но Ираисос спаси.

Като цяло футболистите на Барселона имаха тотално надмощие, но така и не успяха да вкарат гол и оставиха всичко да се реши в мача реванш на стадион "Сан Мамес" в началото на 2011 година.

В друг осминафинален мач за купата на Краля доста изненадващо Ла Коруня изпусна да победи Кордоба и двата отбора завършиха 1:1.

Рики даде гол аванс от дузпа за Ла Коруня в 17-та минута, но Пепе Диас изравни в 70-та минута, предаде Гонг.