Тази загуба най-вероятно ще струва и "главата" на Аврам Грант, който най-вероятно ще бъде уволнен.

Резултатът бе открит в 13-та минута, когато Сеск Фабрегас хитро пропусна между краката си пас на Тио Уолкът и топката стигна до Робин ван Перси, който не сгреши и вкара за 1:0.

В края на първата част грешка в отбраната на Уест Хем доведе до втория гол в мача. Голмайсторът Ван Перси центрира, а новото попълнение на "чуковете" Уейн Бридж не успя да спре Уолкът, който с чудесен удар удвои преднината на "топчиите".

През втората част гостите спокойно доиграваха мача, като успяха да стигнат и до трети гол. В 77-та минута Ван Перси реализира втория си гол в мача от дузпа, отсъдена за нарушение на Бридж срещу Уолкът.

В класирането Арсенал е трети с 43 точки, с 2 по-малко от Сити. Уест Хям остава на последната 20-а позиция с 20 точки, съобщи Гонг.