Арсенал имаше преднина от 3:1, но в крайна сметка изпусна победата, с което и страхотен шанс да скъси сериозно дистанцията пред лидера Манчестър Юнайтед.

С два гола за домакините се отличи Рафаел Ван дер Ваарт, а един вкара Хъдълстоун. Точни за "топчиите" бяха Уолкът, Насри и Ван Перси. Двата отбора изиграха уникално първо полувреме, в което си отбелязаха цели 5 гола.

Начало на фиестата сложи Тио Уолкът в 5-ата минута. Бързоногият футболист бе изведен сам срещу вратаря и технично прокара топката в долния ляв ъгъл - 0:1. Отговорът на Тотнъм бе светкавичен. Буквално в ответната атака Ван дер Ваарт изравни, след като се разписа с удар от 12-13 метра.

Не бе изминал и четвърт час от началото на мача и Арсенал отново излезе напред в резултата. Този път точен бе Самир Насри, който не остави шанс на Гомеш с удар извън полето, съобщи ТопСпорт.

В самия край на полувремето двата отбора си размениха по още едно попадение. Ван Перси направи резултата 1:3 в 40-ата минута, а 4 по-късно Хъдълстоун върна интригата със страхотен гол.

Драмата на "Уайт Харт Лейн" продължи с пълни сили и след почивката, като атаките към двете врати следваха една след друга. 20 минути преди края Тотнъм изравни резултата, след като Ван дер Ваарт се разписа от дузпа, изработена от резервата Ленън.

Секунди по-късно "шпорите" бяха близо до нов гол и пълен обрат. Лука Модрич се оказа на върха на страхотна котраатака, но Счезни изби с един крак. В 74-ата минута пък и Гомеш трябваше да се намесва решително, след като Фабрегас стреля опасно от границата на полето.

В крайна сметка нови голове не паднаха и двата отбора си поделиха по точка.