Това стана възможно след като "гражданите" се наложиха с 2:0 като гост над Болтън, а Арсенал завърши наравно 2:2 с Фулъм в лондонското дерби.

Двубоят в Болтън започна с домакински натиск, който обаче така и не успя да доведе до гол. В 4-ата минута пък Яя Туре с хубав удар можеше да открие резултата при първата по-сериозна атака на "гражданите", но пропусна.

Постепенно гостите от Манчестър затегнаха обръча около вратата на Болтън. Така се стигна до 43-ата минута, когато Адам Джонсън центрира от корнер в наказателното поле, а там Лескот се оказа непокрит и с глава прати топката в мрежата на домакините.

След почивката богаташкият Манчестър Сити продължи да доминира. В 60-ата минута Карлос Тевес бе близо до това да грабне голмайсторския приз от ръцете на Митко Бербатов, но ударът му премина покрай вратата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Един Джеко попари за втори път 26 285 зрители на "Рийбок Стейдиъм", предаде ТопСпорт.

До края на мача гостите намалиха темпото, но футболистите на Уондърърс така и не успя да стигнат до почетен гол.