В този двубой обаче "сините" от Лондон допуснаха първия си гол под ръководството на новия треньор Андре Вилаш-Боаш, при който тимът досега неизменно запазваше суха мрежата си при проверките.

Рейнджърс откри резултата още в шестата минута за кеф на над 47 000 зрители на Айброкс с гол на хърватина Никица Йелавич. Челси обаче бързо направи обрат и поведе с 2:1 с две попадения на Даниел Стъридж в 21-ата и 29-ата минути. Крайното 3:1 оформи резервата Флоран Малуда в 71-ата. Малко след това англичаните можеха да вкарат и четвърти гол, но вратарят на шотландците Алан МакГрегър спаси дузпа на Франк Лампард, отсъдена за нарушение срещу Дидие Дрогба, предаде Гонг.

РЕЙНДЖЪРС - ЧЕЛСИ 1:3