Септември (София) спечели срещу Хебър (Пазарджик) като гост с 3:1 в мач от втория кръг на Първа лига.

В сблъсък между два от наскоро влезлите в елита тимове символичните гости надиграха Хебър на Националния стадион "Васил Левски" и дори червен картон на техен футболист не им попречи да стигнат до успеха, който носи на тима на Славко Матич първи точки през сезона.

Септември поведе в резултата още в 17-ата минута, като точен бе 18-годишният Симеон Александров. В 63-ата минута столичани останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Иван Арсов. Това обаче не спря устрема им и в 80-ата минута те вкараха втори гол, като точен отново бе младият Александров.

В 85-ата минута Септември завърши нова контраатака с гол благодарение на Атанас Кабов. Три минути по-късно Октай Хамдиев върна един гол за тима на Фулвио Пеа.

С този успех отборът на Славко Матич се изкачи до 9-ото място във временното класиране с 3 точки, докато Хебър има същия точков актив, но е на 10-а позиция.