Барселона мина през трудни 30 минути, но все пак удържа пореден важен успех по пътя към титлата в Испания.

Каталунците надвиха Валенсия с 1:0, макар да трябваше да играят с човек по-малко в последния половин час от мача.

А до червения картон, който Роналд Араухо си изкара за нарушение, което извърши в ролята си на последен бранител в отбраната, всичко се развиваше абсолщтно по плана на домакините.

Те поведоха с ранен гол, имаха тотален контрол над случващото се на терена, а в 55-ата минута дори имаха шанс да изпълнят дузпа, с която да решат всичко.

Но това бяха луди четири минути. Феран Торес и Ансу Фати се скараха кой да изпълнява наказателния удар и в крайна сметка Торес взе топката, но уцели гредата.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Секунди по-късн пък шанс се откри и пред Фати, който също уцели греда, а още минути по-късно се стигна до червения картон на Роналдо Араухо.

Но въпреки това Барса удържа успеха си, който дохде след ранен гол на Рафиня с глава.

Така макар и временно, преди Реал да е изиграл мача си от 24-ия кръг, Барса има аванс на върха от 10 точки, а пък Валенсия е на предпоследното място и е изправен пред жестока битка за оцеляване в Ла Лига.

Снимка: Getty images