Славия шокира ЦСКА и изкопчи късно равенство насред "Българска армия".

Двата тима направиха 1:1, като изравнителният гол за "белите" падна в добавеното време на мача.

Това сложи край на победната серия на ЦСКА от три мача, която се очертаваше да продължи и днес.

Така след четири изиграни двубоя, "червените" имат 10 точки, с пет по-малко от големия си конкурент за титлата Лудогорец, но и столичани са с мач по-малко.

Славия от своя страна продължи невероятния си старт на сезона. "Белите" са втори с 14 точки, като за 7 мача успяха да бият Левски на "Герена" и да вземат точка от ЦСКА на "Българска армия".

Изкопчената точка е още по-сладка, защото Славия игра 35 минути с човек по-малко, след като Кемело Нгуена бе изгонен, получавайки втори жълт карто за остро влизане в противниковата половина.

Пре дтова ЦСКА пак имаше игрово предимство, но с изключение на един шанс пред Греъм Кери и един удар с глава на Кайседо, други положения пред добре подредената "бяла" отбрана нямаше.

След червения картон ЦСКА натисна своя противник, а в 62-ата минута Жорди Кайседо бе останал сам при корнер и с глава изведе "червените" нарпед.

Снимка: Bulphoto

Големият грешник за тима днес се казва Греъм Кери, който в 76-ата минута застана зад бялата точка, но не вкара, а това можеше да реши всичко.

Така Славия изчака своя момент в 91-ата минута, когато чудесна контраатака доведе до гол, вкаран от 19-годишният Мартин Атанасов.

Той донесе първата точка за Славия на "Българска армия" от 7 години насам.